Participants:    
         
    Abilio Lucena (Brazil)
Alexandre Albano (Brazil)
Alexandre Cunha (Brazil)
Alexandre Da Silva Freire (Brazil)
Alexandre Pinlou (France)
Alexandre Toman (Brazil)
Álinson Santos Xavier (Brazil)
Alvaro Franco (Brazil)
Ana Karolinna Maia (Brazil)
Andrea Jimenez (Chile)
Andreas Polyméris (Chile)
Anna Zych (Switzerland)
Annegret Wagler (France)
Carlos Ferreira (Brazil)
Carmen Cecilia Centeno (Brazil)
Celina Figueiredo (Brazil)
Claudia Villela Maciel (Brazil)
Claudson Bornstein (Brazil)
Cristina Fernandes (Brazil)
Daniel Gonçalves (France)
Daniel Esteban Severin (Argentina)
Daniel Fabio Domingues Posner (Brazil)
Diana Sasaki (Brazil)
Diego De Estrada (Argentina)
Diego Delle Donne (Argentina)
Dominique De Werra (Switzerland)
Donald Goldfarb (USA)
Edna Hoshino (Brazil)
Eduardo Moreno (Chile)
Eduardo Xavier (Brazil)
Elad Cohen (Israel)
Emerson Carmelo (Brazil)
Erika Morais Martins Coelho (Brazil)
Fabiano De Souza (Brazil)
Fábio Protti (Brazil)
Fernanda Couto (Brazil)
Flavia Bonomo (Argentina)
Flávia Torezani Silva (Brazil)
Flavio Keidi Miyazawa (Brazil)
Francisco Laborda (Argentina)
Fred Hemery (France)
Frederic Havet (France)
Gabriela Argiroffo (Argentina)
Gastão Coelho Gomes (Brazil)
Gautier Stauffer (France)
Gianpaolo Oriolo (Italy)
Gordana Manic (Brazil)
Graciela Nasini (Argentina)
Guilherme Mota (Brazil)
Guilherme Puglia Assunção (Brazil)
Guillermo Durán (Argentina)
Hebert Coelho da Silva (Brazil)
Helio Macedo Filho (Brazil)
Hernan Berinsky (Argentina)
Hugo Nobrega (Brazil)
Ivan Rapaport (Chile)
Ivan Castrillon (Colombia)
Ivona Bezakova (USA)
János Pach (Switzerland)
Javier Marenco (Argentina)
Jayme Luiz Szwarcfiter (Brazil)
Jefferson Luiz Moisés da Silveira (Brazil)
Jose Soto (USA)
Jose Zamora (Chile)
Jose Antonio Vilches (Spain)
Juan Andres Montoya (Colombia)
Karla Roberta Lima (Brazil)
Katalin Vesztergombi (Hungary)
László Lovász (Hungary)
Liliana Alcón (Argentina)
Loana Tito Nogueira (Brazil)
Lucas Pierezan Magalhães (Brazil)
Lucas Létocart (France)
Luciano L. Silveira (Brazil)
Luciano Norberto Grippo (Argentina)
Lucila Bento (Brazil)
Luerbio Faria (Brazil)
Luidi Simonetti (Brazil)
Luis M. Torres (Ecuador)
Manoel Campelo (Brazil)
Marcelo H. Carvalho (Brazil)
Marcia Cerioli (Brazil)
Marcio Takashi Iura Oshiro (Brazil)
María del Carmen Varaldo (Argentina)
Maria Patricia Dobson (Argentina)
María Pía Mazzoleni (Argentina)
María Susana Montelar (Argentina)
Mariana Silvina Escalante (Argentina)
Mario Valencia-Pabon (France)
Marisa Gutiérrez (Argentina)
Martin Grötschel (Germany)
Martín Matamala (Chile)
Martín Darío Safe (Argentina)
Maya Stein (Chile)
Mitre Dourado (Brazil)
Mónica Braga (Argentina)
Mouny Samy-Modeliar (France)
Néstor Aguilera (Argentina)
Nicolás Stier-Moses (USA)
Oscar Rojo (Chile)
Pablo Adasme (France)
Pablo De Caria (Argentina)
Pablo Torres (Argentina)
Pablo Gabriel Fekete (Argentina)
Paola Tolomei (Argentina)
Paolo Serafini (Italy)
Pascal Ochem (France)
Paulo Victor Teixeira Eufrásio (Brazil)
Pavlos Konstadinidis (Brazil)
Pedro Munari (Brazil)
Pim van't Hof (Norway)
Rafael Barbosa (Brazil)
Richard Schmied (Germany)
Roberto Parente (Brazil)
Rodolfo A. de Oliveira (Brazil)
Rosiane de Freitas Rodrigues (Brazil)
Rudini Sampaio (Brazil)
Ruslan Sadykov (France)
Sebastián Urrutia (Brazil)
Serafino Cicerone (Italy)
Sidi Mohamed Sedjelmaci (France)
Silvia María Bianchi (Argentina)
Sulamita Klein (Brazil)
Takashi Yamada (Japan)
Telma Silveira Pará (Brazil)
Tomás Tetzlaff (Argentina)
Uéverton dos Santos Souza (Brazil)
Vagner Pedrotti (Brazil)
Valeria Alejandra Leoni (Argentina)
Vilmar Trevisan (Brazil)
Vinicius Fernandes dos Santos (Brazil)
Xavier Warnes (Argentina)
Yoshiko Wakabayashi (Brazil)